W dniach 8-10 października odbyło się w Sydney w Australii kolejne coroczne zebranie ITEC (IRATA Technical Event and Conference) połączone z Walnym Zebraniem Stowarzyszenia.

W czasie 3 dni odbyły się prezentacje RAC (Regional Advisory Committee), prezentacje Komisji Sprzętowej i Standardów (Equipment & Standards Committee, Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa (H&S Committee), Komisji Szkolenia (Training Committee) oraz Zarządu IRATA.

W dniu technicznym goście zademonstrowali  nowości sprzętowe i badania. Odbyły się warsztaty prowadzone przez Ben’a Eke Training Officer IRATA poświęcone tyrolkom, które były jedną z wielu  konsultacji w tym zakresie prowadzonych wśród firm członkowskich IRATA. Na podstawie zebranych informacji wkrótce zostaną wydane Wytyczne (Guidance) do szkoleń IRATA w zakresie tyrolek.

W ostatnim dniu ITEC odbyło się Walne Zebranie firm członkowskich IRATA, na którym przedstawiono projekty nad, którymi pracuje obecnie IRATA jak RAMRAS, sytuację finansową oraz plany i wyzwania stojące przed Stowarzyszeniem. Wieczorem odbyła się tradycyjna kolacja w czasie, której przedstawiono wyniki głosowań wyborczych i skład nowego Zarządu oraz Komisji. Ogłoszono także wyniki głosowania na doroczną nagrodę dla Wolontariusza Roku oraz za Wieloletni Wkład w Rozwój IRATA.

Wkrótce dowiemy się gdzie odbędzie się kolejny ITEC 2020???