O firmie

Firma ASCENT została założona w 2001 roku przez Mariusza Majchrowicza, aktywnego wspinacza, technika linowego, managera prac linowych i wysokościowych. ASCENT gwarantuje najwyższej jakości usługi i standardy bezpieczeństwa pracy dzięki zespołowi specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracach wysokościowych, linowych, w środowiskach niebezpiecznych i zagrożonych wybuchem. ASCENT prowadzi i nadzoruje działania w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, na lądzie oraz na instalacjach morskich. Pracowaliśmy w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Belgii, Danii, Norwegii, Anglii, Szkocji, Trynidadzie, Brazylii, Indonezji, Korei Południowej, Iranie, Libii, Omanie, Arabii Saudyjskiej i Katarze.

Firma ASCENT od 2001 roku prowadzi także działalność szkoleniową, gwarantując najbardziej doświadczoną i wykwalifikowaną w Europie Środkowej kadrę instruktorską. Szkolenia są prowadzone i nadzorowane przez Managera Szkoleń, Mariusza Majchrowicza, który jest pierwszym w Europie Środkowej Assessorem IRATA, instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu oraz Instruktorem Wspinaczki Sportowej i Wysokogórskiej MSiT. Jest jednym z kilku w Europie instruktorów posiadających państwowy stopień Instruktora – SVQ Units L10 Presentation, L11 Demonstration, L12 Coaching, L13 Group Learning, nadanym przez Scottish Qualifications Authority.

Szkolenia w firmie ASCENT prowadzą wyłącznie instruktorzy o najwyższych kwalifikacjach międzynarodowych stowarzyszeń przemysłowego dostępu linowego – IRATA, SPRAT i OTDL, posiadający jednocześnie uprawnienia pedagogiczne. Każdy z instruktorów jest aktywnym supervisorem dostępu linowego IRATA, SPRAT i OTDL. Prowadziliśmy szkolenia z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości, dostępu linowego, ratownictwa i pracy w aparatach powietrznych, między innymi w Polsce, Niemczech, Austrii, Anglii, Szkocji, Trynidadzie czy Indonezji. Przygotowaliśmy do pracy kilka tysięcy techników wysokościowych, kilkuset techników linowych, kilkudziesięciu Ratowników oraz kilkunastu Instruktorów pracy na wysokości i ratownictwa.